Tmerrohet Guardiola nga lajmi i fundit

Tmerrohet Guardiola nga lajmi i fundit

Sulmuesi i Manchester Cityt, Leroy Sane, potencialisht mund të jetë jashtë fushës së blertë deri në një muaj, pas një incidenti që u zhvillua gjatë fitores të Kupës2-0 në FA Cup në Cardiff të dielën.

Udhëheqësit e Premier League rezervuan kalimin deri në raundin e 5 të turneut përmes golave të hershme të Kevin De Bruyne dhe të Raheem Sterling.

Por kjo nuk ishte pa kosto, pasi Sane do të binte viktimë e trajtimit të tmerrshëm të Joe Bennett në gjysmën e parë të lojës.Ky lajm padyshim që e ka shokuar Guardiolën i cili do të jetë një muaj pa sulmuesin kryesor të skuadrës.

/lexo.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *