Tërmet te Reali..! Ja ku mund të transferohet Isco

Tërmet te Reali..! Ja ku mund të transferohet Isco

Nëse raportet nga Mundo Deportivo duhet të besohen, superstar i Real Madridit, Isco mund të duket të largohet së shpejti nga klubi.

Isco 25-vjeçar u bë një yll për klubin gjatë fundit të sezonit të kaluar dhe luajti një rol në ndihmën që klubi të fitojë Ligën e Kampionëve dy herë rresht. Në këtë  sezon, ai nuk ka qenë i rregullt. Ai ka bërë vetëm 14 paraqitje , duke shënuar katër herë dhe duke asistuar katër herë.

MD deklaron se Isco tani po shqyrton mundësitë e tij në klub pasi nuk i është dhënë premtimi që Zinedine Zidane i bëri atij kur ai shkroi një marrëveshje të re këtë verë të kaluar.

Spanjollit iu garantohej koha e rregullt e ndeshjes për rinovimin e kontratës dhe fakti që ai ishte i rregullt gjatë muajve të fundit të sezonit të kaluar, e kishte bindur atë në rinovimin e marrëveshjes.

Dhe Isco mund të largohet  nga klubi , nëse ai nuk fillon për Los Blancos në raundin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve me 16 përleshje kundër Real Madridit. Për shërbimet e spanjollit janë interesuar United dhe PSG.

 /orainfo.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *