Horoskopi mujor, dashuria, financat për shkurt 2018

Horoskopi mujor, dashuria, financat për shkurt 2018

Ky është horoskopi për muajin shkurt 2018. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaji për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Përgjegjësitë e punës në këtë muaj kanë filluar të forcohen, shumë prej tyre do të tentojnë të bëhen gati egoistë dhe do të largohen nga jeta private. Ekziston një frikë e vogël e çështjeve financiare, askush nuk mund ta mohojë, por kjo nuk do të thotë që duhet të bëhesh i paqëndrueshëm në lidhjet e dashurisë. Ata që janë në çift do të duhet të reflektojnë, veçanërisht për ndjenjat. Për të promovuar takimet ka një Mërkur që nuk jep afat, prandaj edhe beqarët do të kenë shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe për të përmbushur dashurinë.

Puna- Shkurti do të jetë një muaj buxhetesh për të përmbledhur atë që është arritur në vitin e kaluar dhe perspektivat nga i riu. Mërkuri do të jetë në Ujor për tërë muajin, por qëndrueshmëria e Uranit dhe Jupiterit në Luan deri në fund mund të sjellë mundësi të reja për të përfunduar negociatat dhe për të bërë marrëveshje të mira. Megjithatë, duhet të vlerësoni gjithçka me shumë kujdes. Sidoqoftë, suksesi është i sigurt.

Demi

Nga fillimi i muajit deri në javën e dytë Demi do të mbrohet nga Venusi, planeti i dashurisë nga Marsi, planeti i Erosit, do t’u japë atyre momente të ndjenjave të pastra. Ju do të kaloni një Ditë të Shën Valentinit veçanërisht tërheqës, në një harmoni që do t’ju udhëheqë shumë për të vepruar si paqebërës në çdo situatë, edhe në ato situata familjare ku ka pasur tensione. Ata që janë të nxitur nga një pasion i fortë nuk mund të bëjnë asgjë tjetër veçse ta shprehin atë: çiftet më të forta do ta forcojnë lidhjen. Beqarët të cilët kanë dalë nga një lidhje, do të jenë të gatshëm të përjetojnë aventura interesante dhe të ndaluara, të cilat do t’i largojnë ata nga problemet e përditshme.

Puna: Disa paaftësi në punë ose partneritete mund ta rrezikojnë mjedisin e punës, por në mes të muajit, të lindurit e Demit do të jenë më të sigurtë për të gjetur mbështetjen e nevojshme për të ecur përpara. Periudha do të jetë plot me takime dhe madje edhe negociata të vështira, por që do t’i shihni dritën drejt suksesit. Venusi është në anën tuaj dhe ndihma e tij do të jetë thelbësore për të siguruar që të jeni të suksesshëm.

Binjakët

Angazhimet po bëhen më të ngutshme dhe të lindurit në shenjën e Binjakëve në këtë muaj të shkurtit do të duhet të përpiqen ta bëjnë partnerin/en sa më pak të jetë e mundur, të lodhur nga mungesat e vazhdueshme. Për fat të keq, ju nuk do të jeni në gjendje të shmangni konfliktet dhe keqkuptimet, të paktën deri në javën e dytë, një periudhë që do t’ju shohë shumë të zënë me punën. Nga ky moment deri në fund të muajit, megjithatë, ju mund të rizbuloni harmoni dhe në sajë të Mërkurit në Ujor ju do të dialogoni duke sjellë paqe në familje. Edhe për beqarët nga 20 shkurti e tutje, dyert e komunikimit dhe dashurisë do të hapen dhe do të shohin një marrëdhënie të sapo filluar të rritet.

Puna: Mërkuri do të jetë në Ujor për gjithë muajin dhe mund të jetë një mbështetje e madhe për të rritur sferën e punës. Do të keni detyra shumë interesante dhe do të jeni në gjendje të filloni projekte që do rrisin të ardhurat. Por ju sipas Noa.al do të duhet të përpiqeni të riinvestoni fitimet në maksimum, ndoshta në të njëjtin biznes nëse jeni profesionist. Angazhimet do të jenë shumë dhe ambicia juaj do t’ju çojë në përpjekje për t’i mbajtur ato të gjitha, por kini kujdes që të mos merrni hapin më të gjatë. Rreziku i rënies është gjithmonë rreth qosheve.

Gaforrja

Do të ketë ndryshime në muajin shkurt për shumë Gaforre dhe duhet të diskutoni me partnerin/en për shumë gjëra, të cilat mund të lidhen me zakonet apo zgjedhjet e jetës. Ata që kanë mbyllur një romancë do të kenë një rrugë të re përpara, por është gjithashtu e mundur që së shpejti të kenë një njohje të re për të mbushur zemrën. Planetët e dashurisë do t’ju bëjnë magjepsës dhe intrigues dhe kjo do të jetë shumë e rëndësishme për marrëdhëniet, por edhe për beqarët që kërkojnë shpirtin binjak. Sidoqoftë, ky është një moment i evolucionit dhe do të duhet të shqyrtoni seriozisht miqësitë dhe dashuritë e reja që do të lindin gjatë kësaj periudhe.

Puna: Edhe nëse Marsi mbështet fuqinë dhe guximin e të lindurve të Gaforres, do të jetë vetëm nga java e dytë që mund të mbështeteni në ndihmën e njerëzve me influencë, të aftë për t’ju bërë të dalë në profesion. Sidoqoftë, do të jetë një periudhë e angazhimeve të mëdha dhe shumë takime të rëndësishme, të cilat do të jenë vendimtare për të ardhmen tuaj. Në këtë muaj ju do të jeni në gjendje të shqyrtoni projekte që mund të zhvillohen pozitivisht në vjeshtë. Planetët janë në favorin tuaj nëse kërkoni një punë të re ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj.

Luani

Tensionet që po kaloni në sferën e punës do të kenë pasoja në marrëdhënien në çift. Mërkuri njofton vështirësitë e dialogut gjatë gjithë muajit, që përkthehet në një atmosferë të tensionuar me partnerin/en dhe familjen. Do të jetë e nevojshme që të shmangen përleshjet për kotësinë, por edhe për xhelozitë dhe është e këshillueshme të mos thuhen shumë gënjeshtra. Tashmë në fillim të muajit, të lindurit e Luanit nuk do të jenë në një marrëdhënie të qetë, kështu që ata do të kalojnë një ditë Shën Valentini të shurdhër dhe të pakënaqur. Në të vërtetë, në dhjetë ditët e fundit të muajit do të ketë kthime pasioni dhe pika epshore për çiftet. Beqarët do të gjejnë disa truke dhe do të jenë në gjendje të krijojnë kontakte befasuese, provokative dhe mahnitëse, në sajë të Venusit dhe Marsit që premtojnë lidhje.

Puna: Bashkimi i Diellit me Mërkurin në Ujor do t’i ofrojë Luanëve mundësi të reja për të arritur qëllime të ndryshme. Por, siç ka ndodhur në janar, do të duhet të përballeni me durim dhe praktikë, dhe të vazhdoni me çështje që do të kërkojnë veprime ligjore. Në disa raste ju do të duhet të vendosni, por kjo nuk do të thotë që do të duhet të heqësh dorë nga projektet, vetëm se duhet të vazhdosh me kujdesin maksimal. Mos refuzoni propozimet ku shpërblimi nuk është i lartë, do të shërbejë për të balancuar të ardhurat dhe shpenzimet dhe do të shmangë ndalimin e rrjedhjes së parave.

Virgjëresha

Pas përfundimit të një janari me tensione, fatkeqësisht Virgjëreshat do të përfshihen në diskutime të tjera edhe në këtë muaj të shkurtit. Ata që jetojnë në një marrëdhënie mund të zbulojnë sekrete të pakonfirmueshme, të cilat mund të lënë zhgënjime dhe hidhërim dhe mund t’i japin fund shumë lidhjeve. Çiftet që duan të përqendrohen në historitë e tyre do të duhet të përballen me dallimin mes besnikërisë dhe transparencës, duke shmangur gabimet dhe duke marrë parasysh dashurinë që është në themel të marrëdhënies. Ky muaj ka pak harmoni edhe në çiftet më të testuara, por lidhjet e forta nuk do të thyen, ndërkohë që ata që kanë filluar një marrëdhënie mund të kenë mendime se nuk është përgjithmonë. Njohje të reja do të ndihmojnë beqarët të shohin qartë në zemrat e tyre.

Puna: Do të ketë shumë ndryshime për ata që kanë një aktivitet profesional për të vazhduar. Duhet të organizoni veten mirë për të arritur qëllimet, por para së gjithash Virgjëreshat do të duhet të kuptojnë se çfarë duan me të vërtetë nga jeta. Për shumë prej jush do të ketë promovime dhe suksese.

Peshorja

Fillim i mirë i muajit për të lindur e shenjës së Peshores, marrëdhënie të shkëlqyera me të dashurit. Për shumë çifte të konsoliduara do të vijë edhe mundësia për martesë. Të tjerët që kanë qenë në çift për njëfarë kohe do të jenë në gjendje të mendojnë për zgjerimin e familjes. Beqarët sipas Noa.al, do të jenë në gjendje të mendojnë për fillimin e historive intriguese që nga gjysma e parë e muajit, një periudhë mjaft e pasur për t’u takime dhe për të dalë me miqtë. Ditë e mrekullueshme për shumë prej jush ajo e Shën Valentinit!

Puna: Deri në dhjetëditëshin e dytë të muajit, Peshorja do të jetë në gjendje të guxojë disa investime financiare dhe do të jenë në gjendje të ndjekin çështje interesante profesionale. Rezultate të mira edhe për ata që janë punonjës, të cilët mund të vlerësohen nga punëdhënësi. Nga data 20 e tutje, horoskopi rekomandon planifikimin e punës për të shmangur gabimet që ju kushtojnë. Kujdes nga mashtrimet, lexoni mirë para nënshkrimit të ndonjë kontrate.

Akrepi

Me Mërkurin në kundërshtim marrëdhëniet familjare për fat të keq do vazhdojnë të jenë disi të tensionuara. Edhe çiftet do të përjetojnë momente shqetësuese për shkak të problemeve ekonomike. Ata që nuk janë të kënaqur me gjendjen e tyre të punës, do t’i shkarkojnë nervat tek partnerët, duke komprometuar marrëdhënien. Megjithatë, Venusi, planeti i dashurisë dhe Marsi, planeti i pasionit, do të bien dakord dhe pas datës 20 të muajit do të favorizojnë ditët paqësore. Pra, mos kini frikë, planetët do të mbështesin të dashuruarit dhe madje edhe beqarët do të gjejnë strehë në krahët e një personi.

Puna: Në plan të parë këtë muaj do të ketë probleme pune dhe çështje ekonomike që nuk do t’i japin mundësi shumë Akrepit. Marsi është ende në trazirë dhe do t’ju bëjë më të aftë në menaxhimin e marrëdhënieve të caktuara dhe gjetjen e zgjidhjeve të duhura për problemet. Në dhjetë ditët e fundit të shkurtit Dielli do të kthehet në anën tuaj dhe ju më në fund mund të gjeni mbështetje për projektet tuaja. Planetët janë shumë më të mirë se muajin e kaluar dhe ju mund të studioni strategjitë e duhura për të shmangur rënien.

Shigjetari

Nuk do të jetë një fillim shumë premtues i muajit për dashurinë. Angazhimet dhe stresi i punës do të shohin se shumë prej jush do të përqendroheni në fronte të tjera dhe do t’i jepni pak hapësirë ​ jetës private. Ju po kaloni nëpër një metamorfoze dhe me siguri shumë prej jush do të përjetoni një ndarje në çift. Mërkuri në Ujor gjatë gjithë muajit do të inkurajojë dialogun dhe shumë Shigjetar do të falin edhe disa tradhti. Momente magjike për ata që janë vetëm.

Puna: Shkurt mjaft pozitiv për Shigjetarin, i cili do të ketë kënaqësi të ndryshme në fushën e punës. Nga data 20 e tutje do të ketë para dhe ngjarje të lumtura. Pra organizoni mirë kohën tuaj dhe mos humbisni mundësitë e arta profesionale që priten në këtë 10 ditësh të fundit të muajit. Për të gjithë do të ketë mundësi të reja, madje edhe për ata që kanë mbyllur një partneritet të punës, por do të duhet të punojnë shumë për të rregulluar bisedimet dhe për të prezantuar veten.

Bricjapi

Disa Bricjapë mund të bëjnë takime që do t’i sjellin shqetësime. Për shumë një miqësi mund të kthehet në dashuri, për të tjerët mund të jetë konsolidimi i një marrëdhënieje. Do të ketë atraksione kaq të forta që do t’i bëjnë disa Bricjap të heqin dorë nga çdo gjë dhe të largohen nga gjithçka! Beqarët, nga ana tjetër, do të njohin dikë që do të ndryshojë stilin e jetës së tyre, por kujdes, ju mund të zvarriteni në një vorbull nga e cila do ta keni të vështirë të dilni jashtë.

Puna: Vëmendje e madhe këtë muaj për investimet dhe vigjilencën maksimale në mos përfshirjen në biznes pa i pastruar sepse mund të humbisni. Ditët e para të muajit janë të favorshme për të analizuar disa plane të punës dhe për të promovuar iniciativa të reja.

Ujori

Muaji hapet në mënyrë nervore për Ujorët, ju do të keqkuptoni disa koncepte dhe do të jeni mjaft të prekshëm. Në të vërtetë, ky qëndrim është vetëm një reflektim i një humori të keq që ju do të shkarkoni te partneri/ja, por nuk mund të jetë një ditë Diell dhe një tjetër Hënë, ju rrezikoni të sillni një thyerje të pariparueshme në çift. Në vend të kësaj, përpiquni të sqaroni dhe besoni partnerin/en tuaj se çfarë ju shqetëson dhe do të shihni se gjërat do të përmirësohen. Beqarët do të bëjnë takime të bukura dhe intriguese, por do të jetë fundi i muajit kur ata do të mbyten nga pasionet e pakontrollueshme.

Puna: Sfera e punës që nga fillimi i shkurtit do të tregohet pozitiv. Merita e Uranit dhe Saturnit formojnë aspekte të favorshme planetare dhe tërheqin perspektiva të reja në profesion. Do të ketë ndihmë dhe përkrahje nga njerëz me ndikim në industri që do të vlerësojnë rezultatet tuaja. Pothuajse gjithë muaji do të karakterizohet nga angazhimet, emërimet, marrëveshjet dhe negociatat, të cilat kanë për qëllim futjen e fitimeve të reja. Në këtë muaj të shkurtit planetët do të tentojnë t’ju ofrojnë mundësi të reja pune.

Peshqit

Venusi dhe Marsi do të kalojnë në shenjën e Peshqve deri në 19 shkurt dhe do t’ju bëjnë intrigues dhe interesantë si kurrë më parë! Do të ketë reflektime mbi marrëdhënien e çifteve nga ata që kanë dyshime, shumë do të kthehen të vetëm, por shumë të tjerë do të gjejnë ekuilibrin. Edhe nëse disa çështje familjare do t’ju mbajnë në një gjendje agjitimi, do të përpiqeni të gjeni një kompromis për t’i dhënë fund mosmarrëveshjeve. Beqarët do të jetë gati për të jetuar aventura, por në përgjithësi këtë muaj do të ketë më shumë gjasa të braktisin veten në eros dhe të mbyten nga zjarri i pasionit.

Puna: Dielli kalon këtë muaj në shenjën e Peshqve dhe kjo shpall një rinovim pozitiv. Nëse kjo është një ndryshim i punës ose projekteve të reja, do të ketë një shtytje për t’i lëvizur përpara, por duhet të jeni të vendosur, pasi është e nevojshme për të vazhduar. Pra, vetëm duhet të kuptoni se çfarë dëshironi vërtet. Ata që kanë pësuar një transformim, nuk do të duhet të bëjnë asgjë tjetër përveçse të vazhdojnë të arrijnë suksesin e dëshiruar. Është koha e përkryer për t’i zbatuar planet tuaja në praktikë. /b.l/noa.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *