8 filma jo-romantikë (por të mirë) për të parë këtë Shën Valentin

8 filma jo-romantikë (por të mirë) për të parë këtë Shën Valentin

Është gati Dita e Shën Valentinit, dhe jeni singël.

Nëse kjo është ju, pse të mos përdorësh 14 shkurt për t’u kënaqur me disa vetëkujdesje? Është koha për të trajtuar dashurinë e vërtetë të jetës suaj (veten) në një natë në divan me një pjatë me krahë pule dhe një maratonë filmi.

Bon Zo ju sjell listën e komedive romantke që do të ju shkaktojnë dhimbja stomaku nga e qeshura.

1.Get out

Deri tani një nga filmat më të mirë që ka  dalë vitin e kaluar, nëse ende nuk e keni parë, bëjeni vetes një favor dhe shikoni sa më shpejtë që keni mundësi. Ky film ka fituar 4 nominime Oscar që tregon historinë një fotograf të ri të zi që do të vizitojë prindërit e të dashurës së tij të bardhë për herë të parë. 
2. Baywatch 

Sapo të mësoheni në mënyrë të përsëritur fjalën ‘bae’, ky xhirim akcion-komedi i serisë së Baywatch ky film është i përkryer për ta parë, ku gjithashtu mund te shijoni fizikun e Zac Efron dhe The Rock.

3. Absolutely Fabulous: The Movie

Nëse je në gjendje shpirtërore për një komedi që nuk ka të bëjë fare me zemrat, lulet apo gjetjen e “The One”, atëherë Eddie dhe Patsy janë vajzat tuaja, të cilat do të ju bëjnë të jeni mirënjohëse për mikeshat me të cilat mund të kaloni shumë mirë.

4.Logan 

Filmi i vetëm në listë që është në të vërtetë në lidhje me dashurinë (por ne do të lejojmë që ky të jetë një përjashtim sepse është aq i mirë), pavarësisht se është një film superhero. Kësti i fundit i serive në X-Men ndjek një racë mutante që po vdes, të cilët janë në rrezik zhdukjeje dhe tregon se ka rreth pesë lloje dashurie që janë po aq të thella, nëse jo më të thella, sesa romancë. Logan, një shofer alkoolist me vështirësi, kërkohet papritmas që të kujdeset për një vajzë shumë të veçantë.

5.King Arthur: Legend of the Sword

Guy Ritchie do të ju dorëzoj në një botë mitike ku burrat kan qëllime shumë të mëdha se thjesht duke tërheqje në klub. Ndiqni mbretin legjendar Arthur pasi ai e kërkon fatin e tij të vërtetë në një aventurë të mbushur me efekte speciale.

6.RAW

Nëse vërtet dëshironi të largoni mendjen nga fatkeqësia juaj e jetës, kjo do ta bëjë këtë. Ky horror mjeshtëror francez ka të bëjë me një vegjetarian që merr një mall për mishin e njeriut pasi u detyrua të hante mëlçinë të papërpunuar të lepurit në një ritual magjik. Është qesharake, në një mënyrë shumë të rëndë, të çuditshme dhe krejtësisht të tmerrshme, dhe është bërë një hit i kultit në sajë të një serie kritikash të shkëlqyera

7.Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge 

Kapiten Jack Sparrow është kthyer për aventurën e tij të pestë në ekskluzivitetin e Piratëve të Karaibeve. Pini një koktej me rum, vendosni mbi një maskë fytyre dhe përpiquni të mësoni pak nga Jack dhe jeta e tij e rehatshme.

8.Bridesmaids 

Ah, sezoni  dasmave. Kur je në një marrëdhënie, përgatitjet e dasmave e njerëzve të tjerë mund të duken si gjëja më e ëmbël dhe më romantike ndonjëherë. Kur je e vetme, ato kryesisht shërbejnë vetëm si një kujtesë mizore që jeni aq larg, është në të vërtetë qesharake. Gëzoheni ditës së Shën Valentinit duket parë këtë,/bonzo.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *