Jupp Heynckes: Real Madrid – PSG, ky do të jetë fituesi

Jupp Heynckes: Real Madrid – PSG, ky do të jetë fituesi

Trajneri i Bayern Munchen ka folur për derbin në Ligën e Kampionëve, Real Madrid – Paris Saint Germain.

Jupp Heynckes mendon se skuadra e Real Madridit do të kalojë në fazën tjetër të këtij kompeticioni.

“Real Madrid ka përvojë më të madhe dhe është kampion i tanishëm. Unë besoj se ata do të kualifikohen”, ka thënë gjermani.

Ndeshja e parë mes Realit dhe PSG-së do të zhvillohet më 14 shkurt në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Image
/BotaSot/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *