Zbulohet prapaskena me Aleksis Sançez, dikush nga Reali i Madridit e refuzoi

Zbulohet prapaskena me Aleksis Sançez, dikush nga Reali i Madridit e refuzoi

Një prapaskenë të rëndësishme zbulohet në lidhje me merkaton e dimrit dhe konkretisht për një nga lëvizjet me të bujshme, atë të Aleksis Sançezit nga Arsenali te Mançester Junajtid. E zbulon gjithçka “Daily Star”.

Sipas të përditshmes angleze, Aleksis Sançez, para se të trasferohej te Mançester Junajtid, i është ofruar nga Arsenali në momentet e fudnit të merkatos Realit të Madridit.

Por kjo lëizje është parë ndryshe nga presidenti Florentino Perez, i cili ishte dakord për blerjen e futbollistit kilen, dhe ndryshe nga trajneri Zinedin Zidan, që nuk deshi ta lëviste sulmin, duke futur një tjetër lojtar në mes të sezonit. Kështu, Reali refuzoi dhe më pas sulmuesi shkoi te Mançesteri Junajtid. /Vipsport.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *