Dukesha Kate shkëlqeu me fustan të gjelbërt dhe emerald në BAFTA, ndërsa zonjat tjera ishin veshur me të zezë

Dukesha Kate shkëlqeu me fustan të gjelbërt dhe emerald në BAFTA, ndërsa zonjat tjera ishin veshur me të zezë

Dukesha Kate dhe Princi William u bashkuan me yjet e Hollivudit në BAFTA Awards.

Në ngjarjen që ndodh mbrëmë, 36-vjeçarja përfaqësuese e familjes mbretërore theksoi shtatzaninë një krijim të gjelbër ngjyrë ulliri nga Jenny Pekam dhe qafore nga smeraldi.

Me zgjedhjen e veshjesh, Kate ka shkelur qëllimisht “rregullin jozyrtar” për të veshur rroba të zeza për të protestuar kundër ngacmimeve seksuale dhe në solidaritet me ata që ishin keqtrajtuar dhe ata që mblodhën guximin për të folur.

Megjithëse gruaja e Princit William e dinte për fanellën e zezë, pozita saj nuk e lejon atë të bashkohet me një protestë të tillë./bonzo.info/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *