Pesë aktore në kërkim të Oscar

Pesë aktore në kërkim të Oscar

Oscar rezervon mjaft supriza por sipas tabloidëve më pretendente për statuëjn si aktore më e mirë është Frances McDormand, mes pesë protagnisteve pretendente.

Ajo është kandidate me rolin e nënës që kërkon drejtësi për vajzën, duke sfiduar policinë lokale në Three Manifest at Ebbing, Missouri.

Rivale të saj janë 23-vjeçarja Saoirse Ronan për romancën e ëmbël të formacionit Lady Bird në rolin e Elisa, e dashurur me një krijesë amfibe. Mjaft mbështetës ka dhe Margot Robbie, që sjell portretin e ish patinatores Tonya Harding, në filmin “Tonya”. Meryl Streep vjen me nomimin e 21-të për çmimet Oscar. Ajo vjen me rolin e kryerdaktores së VVashington Post, Katherine Graham, që është gati kundër presidencës së SHBA në filmin “The Post”. Takimi me Oscar është më 4 mars 2018./top-channel.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *