Chelsea-Barça: Fomracionet e mundshme, Conte në dyshim me Moratan

Chelsea-Barça: Fomracionet e mundshme, Conte në dyshim me Moratan

Sonte (e martë) në Stamford Bridge do të luhet takimi i 13-të nga viti 2000 mes Chelseat dhe Barcelonës.
Kjo ndeshje është një nga ato me rivalitetin më të madh në vitet e fundit dhe nisur nga kjo dhe këtë herë pritet një tjetër ndeshje e bukur.
Katalunasit synojnë të arrijnë në çerekfinale për të njëmbëdhjetën herë radhazi, ndërsa skuadra e Conte e ndihmuar nga publiku vendas tashmë është fokusuar në Ligën e Kampionëve me gjithë forcat.
Antonio Conte ka shumë dyshime për Alvaro Moratan dhe me shumë mundësi do ta lë në bankën rezervë.
Te Barça nga minuta e parë pritet të luajë Paulinho, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:
Chelsea (3-5-2): Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Moses, Kantè, Drinkwater, Fabregas, Alonso; Hazard, Giroud.
Barcelona (4-4-2): Ter Stegen; Sergi Roberto, Piquè, Umtiti, Jordi Alba; Paulinho, Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suarez.
Burimi:/indeks.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *