Kryendeshja e sontme, Chelsea ‘mirëpret’ Barcelonën

Kryendeshja e sontme, Chelsea ‘mirëpret’ Barcelonën

Ndeshjet e fazës eleminatore të Champions League veçmë kanë filluar të zhvillohen. Sot në kuadër të Champions League, Bayerni në terren vendas luan kundër ekipit turq Beshiktash, ndërsa Chelsea mirëpret ekipën e Barcelonës.

Duke parë favorizimet e mundëshme, ndeshja mes Chelseas dhe Barcelonës pritet të jetë një ndër kryeveprat e kësaj nate. Kampionët aktual të Anglisë synojnë përsëritjen e fitores ndaj Barcelonës, ndërsa këta të fundit besojnë se ecuria e tyre pozitive në ligë do tiu mundësojë hakmarrjen që menzi po e presin.

Chelsea shihet si një ‘macë e zezë’ për Barcelonën, ekip angleze në ndeshjet ndërkombëtare mes të dyja ekipeve ka më shumë suksese se ajo kataluneze. Gjithçka pritet të shihet në magjinë e sotme në fushë, me fillim ora 20.45.

Dhe gjithashtu për në fund pritet të shihet a do thyet miti i dekadës, ‘vallë a do të shënoj më i miri i historisë Lionel Messi ndaj Chelseas apo jo?’./bonzo.ino/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *