Zbulohen fotografi nga Nokia 7+ , para MWC në Barcelona

Zbulohen fotografi nga Nokia 7+ , para MWC në Barcelona

Gjatë këtij viti në Kongresin Botëror Mobil në Barcelonë, HMD Global do të jetë një nga kompanitë që do të njoftojë produkte të reja për linjën e saj të telefonave Nokia me sistem operativ Android Një nga pajisjet që do të shohim pritet të jetë Nokia 7+, dhe pak përpara zbulimit të saj zyrtar, një pamje e re në duart tona na jep një vështrim të qartë për të.

Fotografia tregon pjesën e përparme të Nokia 7+, dhe siç e shihni, ky do të jetë telefoni i parë Nokia që ka adoptuar një dizajn modern me bezel të hollë. Marka Nokia mund të gjendet pranë majës së sipërme të majtë pranë kamerës së përparme, dhe sensori i gjurmëve të gishtave do të zhvendoset në pjesën e prapme.

Të gjithë këta e bëjnë dizajnin e përkryer Nokia 7+ që pamë kohët e fundit dhe specifikacionet për telefonin përfshijnë një rezolucion FHD + për ekranin, procesorin Snapdragon 660, kamerat e dyfishtë 12MP dhe 13MP, mbështetjen e kartës microSD dhe shumë më tepër.

Nokia 7+ do të jetë edhe pajisja e parë e Android-it e Nokia-s, dhe ndryshe nga Nokia 7 që u publikua ekskluzivisht në Kinë tetorin e kaluar, Nokia 7+ do të duhej të ishte i disponueshëm më gjërë.

Detajet e çmimeve për Nokia 7+ janë ende të panjohura, por ne duhet të marrim konfirmimin e kësaj dhe jo më shumë se një javë./bonzo.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *