Nadal fiton për herë të tetë në Romë, rikthehet numri 1 në botë

Nadal fiton për herë të tetë në Romë, rikthehet numri 1 në botë

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është rikthyer shumë shpejt numri një në botë. Ai ka mposhtur Alexander Zverev në tre sete dhe për herë të tetë ka fituar “Italian Open”.

Spanjolli fitoi 6-1, 1-6 dhe 6-3 në finalen e luajtur në Romë, që zgjati pak më shumë se dy orë fiktive, por u ndërpre për rreth 20 minuta për shkak të shiut, pikërisht kur Zverev dukej se kishte një ritëm më të mirë se Nadal.

Gjithsesi, Nadal gjeti ritmin dhe fitoi trofeun duke treguar se është në formë të shkëlqyer përpara Grand Slam “French Open”, që fillon javën e ardhshme.

/telesport.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *