Kështu mund të keni thembra më të buta

Kështu mund të keni thembra më të buta

Stili modern i te jetuarit sot, na e bën të vështirë që të kujdesemi për këmbët tona.

Këpucët i kemi shumë të ngushta, i mbajmë të veshura gjatë e edhe taket e larta na e bëjnë lëkurën e thembrave të vrazhdë dhe të fortë.

Vetëm në fund të një dite të lodhshme pune, pasi të shtrihemi në krevat e vërejmë se sa shumë të qara na janë formuar në thembrat tona.

Mirëpo me recetën e mëposhtme, mund ta zgjidhni këtë problem.

Krejt çka ju duhet janë:

5-së lugë sodë buke

Xhel për dush

Disa pika vaj trupi (me portokall, limon)

Para se të filloni me procedurën e aplikimit të kësaj recete, futni këmbët në ujë të ngrohtë për pesë minuta. Ato duhet të zbuten para se receta e mësipërme të jetë më efektive, transmeton Klan Kosova.

Përziejeni xhelin e dushit me vajin dhe me sodën e bukës derisa të fitoni masë homogjene. Më pas vendoseni masën në këmbët tuaja, duke i masazhuar ato në të njëjtën kohë.

Fare në fund, lajini këmbët dhe lyejini me krem. /klankosova.tv/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *