Nëse bëni këtë maskë, lëkura juaj do t’ju falenderojë!

Nëse bëni këtë maskë, lëkura juaj do t’ju falenderojë!

Një maskë me bazë vaj ulliri është gjithçka që ju nevojitet për fytyrën tuaj.

Nuk është aspak e kushtueshme dhe mund t’ju marrë vetëm 20 minuta kohë. Kjo është më e mira që mund të bëni për veten dhe lëkura juaj do t’ju falenderojë pas disa javësh. Mjafton një lugë vaj ulliri, një lugë qumësht dhe një kastravec i bluar: tre përbërës që nuk mungojnë në asnjë shtëpi, apo jo?

Përzijini këto tre përbërës në një tas dhe mund ta aplikoni në fytyrë.

Vaji i ullirit ka antioksidantë, vitaminë A, E të cilët ndihmojnë për t’i dhuruar lëkurës suaj elasticitet dhe freski.

/portalb.mk/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *