Obllanda të shpejta dhe të shijshme me çokollatë

Obllanda të shpejta dhe të shijshme me çokollatë

Këtë ëmbëlsirë e  pëlqen gjithkush, përgatitet lehtë, dhe është ideale për të papërvojë në kuzhinë.

Përbërësit:

  • 1 paketim me obllando
  • 400 ml ujë
  • 400 g sheqer
  • 100 g çokollatë për gatim
  • 300 g biskota të grimcuara
  • 125 g margarinë

Mënyra e përgatitjes:

Ziejmë ujin së bashku me sheqerin. Pasi të vlojë, e heqim nga zjarri dhe shtojmë margarinën dhe çokollatën të copëtuar. Pastaj shtojmë biskota të grimcuara dhe kështu përziejmë të gjitha. Lyeni obllandat me mbushjen e cila duhet të jetë e vakët.

I vëndojmë sipër një pjatë, kështu që filet të shtrëngohen. E lëmë të ftohet mirë, dhe pastaj e prejmë në copa.

/skopjeinfo.mk/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *