Zbulohet “misteri” i gërmës “L” që Xhemaili bëri pasi shënoi super golin ndaj Kosta Rikës

Zbulohet “misteri” i gërmës “L” që Xhemaili bëri pasi shënoi super golin ndaj Kosta Rikës

Blerim Xhemaili bëri një gol spektakolar ndaj Kosta Rikës në minutën e ’31 duke e siguruar thuajse kalimin në fazën e dytë.

Pasi shënoi super golin ndaj Kosta Rikës, Blerim Xhemaili nuk preferoi të bënte shqiponjën sicc bënë kundër Serbisë Shaqiri dhe Xhaka duke dashur t’a ngarkojë edhe më tepër situatën e krijuar pas asaj ndeshjeje.

Megjithatë, ai bëri me gishta gërmën “L”, për të cilën shumë pyetën se ccfarë donte të thoshte.

Duke bërë atë shenjë, Blerimi ia dedikoi golin djalit të tij, Luanit, emri i të cilit fillon me atë gërmë.

Kështu, Xhemaili shmangu debatet, por edhe ia kushtoi atë supër gol dashurisë së tij më të madhe. /albeu.com/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *