Barcelona shikon opsionin e blerjes së Kantes

Barcelona shikon opsionin e blerjes së Kantes

Shkëlqimin e nisi me Leicester City.

Mesfushori N’Golo Kante formën e lartë e vazhdoi edhe pas kalimit në Chelsea si dhe te Kombëtarja e Francës ka qenë shtyllë.

Kështu francezi nga sezoni i ri mund ta bartë fanellën e Barcelonës, shkruan Don Balon, përcjell Klan Kosova.Klubi katalanas është duke shikuar mundësinë e blerjes së tij gjatë kësaj vere.

Drejtori i ri sportiv, Eric Abidal, ka shprehur dëshirën për ta blerë Kante dhe lojtarët kyç të klubit si Lionel Messi e përkrahin këtë ide./fax.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *