FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Kolumbi – Angli

FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Kolumbi – Angli

Anglia ka fituar dramën e penalltive, duke u kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Botës.

“Tre Luanët” triumfuan me rezultatin 4-3 në penallti, për të shijuar triumfin e madh.

Menjëherë pas ndeshjes, FIFA ka zgjedhur Harry Kane si lojtari më të mirë të ndeshjes.

Kujtojmë që Kane shënoi golin e avantazhit dhe nuk gaboi për herën e dytë nga pika e bardhë e penalltisë. /albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *