FOTO/ Milardierët në Britani garë për jahtet më të bukura

FOTO/ Milardierët në Britani garë për jahtet më të bukura

Lumi Tamiz është kthyer ditën e enjte në “fushë-betejë” për jahtet e dy miliarderëve të njohur në Angli.

Pronari i klubit Tottenham Hotspur, Joe Lewis, i cili ka një pasuri prej 4 miliardë stërlinash, u shfaq me jahtin e tij prej 113 milionë stërlinash në ujrat e Tamizit, duke habitur londinezët.

Sikur të mos mjaftonte një “përbindësh uji”, një tjetër jaht u duk në Tamiz.

Bëhet fjalë për anijen e Sir Lloyd Dorfman, që kushton 75 milionë stërlina.

Të dy jahtet super janë ndërtuar nga kantjeret gjermane të Abeking dhe Rasmussen në Lemwerder./lexo.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *