Smoothie me kos, banane dhe kivi (VIDEO)

Smoothie me kos, banane dhe kivi (VIDEO)

Një pije smoothie është fantastike për të nisur mëngjesin.

Merni disa ushqime që ju mbushin energji dhe përziejni në blender, është kaq e thjeshtë.

Përbërësit
1 gotë kos
kivi
mollë
banane
portokall
kuba akulli
2 lugë gjelle lajthi
2 lugë gjelle fara liri
Përgatitja
Pastrojini frutat dhe prejini në copa të vogla. Kombinoni kosin, kivin, mollën, bananen, portokallin dhe akullin në një blender. Shtoni më pas 2 lugë gjelle lajthi dhe 2 lugë gjelle fara liri. Përziejeni për 2-3 minuta derisa të merrni një masë homogjene. Hidheni smoothie-n në një gotë dhe dekorojeni me 3 feta banane, 2 lajthi, pak fara liri, dhe 1 fetë kivi.
Më poshtë keni videon e realizuar nga Revista Shije.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *