Aktori i famshëm akuzohet për abuzim me një 22-vjecare, nisin hetimet

Aktori i famshëm akuzohet për abuzim me një 22-vjecare, nisin hetimet

Aktori i njohur francez, Gerard Depardieu akuzohet për përdhunim. Sipas mediave vendase 69-vjecari është denoncuar nga një aktore e re, 22-vjeçe.
Kjo e fundit emri i së cilës nuk bëhet i ditur, ka akuzuar Depardieu, se e ka përdhuar në një nga rezidencat e tij në Paris. Ndërkohë zyra e prokurorit të Parisit ka nisur një hetim paraprak kundër yllit 68-vjeçar.

Sipas mediave 22-vjecarja që akuzon aktorin për abuzime seksuale është vajza e një prej miqve të tij. Sipas tyre 69-vjecari prej disa javësh po ndjek karrierën e një vajze të re, e cila dëshiron të bëhet aktore dhe balerinë. Depardieu ka pranuar të ndihmojë 22-vjecaren në lidhje më një prokejt në teatër i cili do të shfaqej në muajt në vazhdim.

Ndërkohë avokati i aktorit 69-vjeçar , Hervé Temime, ka hedhur poshtë të gjitha akuzat për abuzim seksual të ushtruar nga klienti i tij. Ai është shprehur i bindur se hetimi do të provojë pafajësinë e klientit të tij.

Depardieu është një nga aktorët më të njohur të kinematografisë franceze. Ai shquhet për rolet në filmat Cyrano de Bergerac dhe Jean de Florette. 69-vjeçari është i martuar me Clémentine Igou, 41 vjeçe që prej vitit 2005.

/lexo.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *