Messi i papërmbajtshëm, Barcelona ja bën 8-2 Huesca-s

Messi i papërmbajtshëm, Barcelona ja bën 8-2 Huesca-s

Barcelona ka regjistruar një fitore mjaft të thellë në javën e tretë të La Ligas. Katalanasit mposhtën në “Camp Nou” Huescan, me rezultatin 8-2. Heroi i këtij takimi ishte padiskutim Lionel Messi, me “pleshtin” që shënoi dy herë dhe dhuroi dy asiste për shokët e ekipit, fillimisht për Rakitic dhe Alba.

Golat e tjerë u shënuan nga Suarez dy herë, Dembele dhe autogoli i Pulido. Golat e Cucho dhe Gallai shërbyen vetëm për statistikë. Me këtë fitore Barcelona mban vendin e parë me 9 pikë, ndërkohë që Huesca mban vendin e 13-të me 4 pikë.

/oranews.tv/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *