Bëni këto gjëra nëse jeni të mërzitur

Bëni këto gjëra nëse jeni të mërzitur

Shpesh gjendeni të mërzitur dhe pyesini veten po për çfarë arsye jam.

Ndodh që edhe nuk keni një përgjigje për këtë. Është një ndjesi jo shumë e këndshme, por mos u bëni kurrë mik me mërzitjen dhe trishtimin sepse vështirë se do të shkëputeni një ditë prej tij.

Ne po rendisim për ju disa gjëra shumë të rëndësishme që duhet të bëni për t’u ndjerë më mirë:
1.Dil jashtë në natyrë për një shëtitje
2.Luaj me një qen
3.Bëj një dush të ngrohtë
4.Shko pi një kafe tek kafja juaj e preferuar
5.Lexo një libër
6.Merr një bllok dhe përpiqu të vizatosh
7.Mbyll telefenonin dhe qëndro larg rrjeteve sociale
8.Dëgjo muzikë relaksuese dhe këngët tuaja të preferuara
9.Hidh në letër mendimet dhe ndjenjat tuaja
10.Merr frymë thellë
11.Merr 10 minuta pushim nga gjëja që je duke bërë për momentin
12.Kalo kohë me njerëzit e tu të dashur
13.Shiko filma dhe seriale ose TV Show
14.Vish rrobat që pëlqen dhe ushqehu mirë. Mos harro ujë për hidratim! /lexo.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *