Seat prezanton SUV-in e ri me 7 ulëse më 18 shtator (Video)

Seat prezanton SUV-in e ri me 7 ulëse më 18 shtator (Video)

Prodhuesi i veturave në Spanjë do të prezantojë SUV-in e tij më të ri në Tarragona, në jug të Barcelonës, sipas të cilit Tarraco mori emrin.

Seat Tarraco do të jetë SUV i tretë më i mirë në rangun e kësaj marke dhe do të zë pozicionin mbi modelin Ateca, transmeton KosovaPress.

Bëhet fjalë për veturën e VW Tiguan Allspace dhe Shkoda Kodiaq, dhe si palë, dhe SUV spanjoll do të ketë një opsion me 7 ulëse.

Shoferi mund të zgjedhë midis gjashtë mënyrave të paracaktuara të ngasjes, varësisht nga terreni dhe sipërfaqja e rrugës që lëviz.

Gama e motorit do të përcaktohet nga Volkswagen Tiguan Allspace dhe Shkoda Kodiaq, që do të thotë se ofron motorë 1,4 dhe 2,0 litra benzinë TSI dhe 2,0 TDI.

Më shumë detaje mbi veturën do të dihen pas premierës. /fax.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *