Rachel Weisz bëhet nënë në moshë 48-vjeçare

Rachel Weisz bëhet nënë në moshë 48-vjeçare

Aktorja britanike, Rachel Weisz dhe bashkëshorti i saj, Daniel Craig, janë bërë prindër të një vajze.

Dy aktorët i kanë njoftuar miqtë e tyre se janë të lumtur me ardhjen në jetë të fëmijës së tyre – transmeton Daily Mail.

Daniel Craig dhe Rachel Weisz (Foto: Getty Images)

Ky është fëmija i parë i përbashkët i çiftit, ndërsa është një lumturi e veçantë për ta, duke qenë se Weisz është bënë nënë në moshë 48-vjeçare.

Weisz dhe Craig janë në lidhje qe tetë vite, ndërsa u njoftuan në xhirimet e filmit “Dream House”.

Më pas ata u martuan, mirëpo asnjëherë nuk kanë folur në publik për lidhjen e tyre dhe jetën private. Gjërat intime gjithmonë i kanë ruajtur për vete.

Rachel Weisz dhe Daniel Craig (Foto: Getty Images)

Aktorja e famshme ka qenë në lidhje nëntëvjeçare me filmbërësin Darren Aronofsky, me të cilin ka një djalë.

Nga ana tjetër, Craig ka qenë i martuar me aktoren skoceze, Fiona Loudon, me të cilën ka një vajzë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *