Bierhoff: Real Madrid nuk e ka kërkuar Low’in

Bierhoff: Real Madrid nuk e ka kërkuar Low’in

Oliver Bierhoff e ka refuzuar interesimin e Real Madridit për Joachim Low’in, si zëvendësues të Zinedine Zidane

Drejtori sportiv i Gjermanisë ishte në një takim me federatën e tyre këtë javë ku janë duke punuar një projekt për organizimin e Euro 2024.

“Nuk kemi pasur kontakte nga Real Madridi”, tha Bierhoff para këtij prezantimi.

“Low kishte rinovuar kontratën e tij me ne para Botërorit dhe na kishte siguruar se nuk do të nënshkruante me ndonjë klub, ai dëshironte të ri. Shumë skuadra janë të interesuara për stilin e tij të lojës më sa di unë, por në atë kohë nuk ka pasur kontratë, tani ka”, ka thënë Bierhoff. /GazetaExpress/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *