Pas “Rap Devil”, Eminem ka gati këngën kundër Machine Gun Kelly

Pas “Rap Devil”, Eminem ka gati këngën kundër Machine Gun Kelly

Fansat janë të bindur se Eminem do të shkatërrojë karrierën e reperit Machine Gun Kelly.

E komuniteti i hip-hopit menzi po e pret publikimin e kundërpërgjigjes pas reagimit të MGK, kur në pak ditë pas publikimit të albumit të Eminem, reperi ka bërë gati një këngë në të cilën e prek Shadyn në pika më të dobëta, përcjell Gazeta Express.

Tani producenti i studios Shady Records ka treguar se Eminem është në studio duke bërë gati ‘diss-in’: “Tani ai është duke punuar. Ne po bëjmë edhe diçka tjetër tani, por më besoni, do ta kemi gati edhe atë. Nuk do të doja të isha në vendin e MGK”.

Kelly ia ka kthyer ‘diss-in’ reperit legjendar, pasi ai ia ka përmendur në një nga këngët e albumit të ri ‘Kamikaze’, një gjë që ai ka thënë për vajzën e tij para pesë vjetësh, megjithëse e ka ditur shumë mirë se në këtë lojë, Eminem ka qenë dhe mbetet më i miri.

Presim ‘bombën’ nga Em!/Gazeta Express/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *