Rikthimi i ish-kampionëve

Rikthimi i ish-kampionëve

Chris Weidman  dhe Luke Rockhold më në fund do të rikthehen në  kafaz.

Revanshi i dy ish-kampionëve të peshës së mesme është konfirmuar gjatë transmetimit të UFC 228. Ndeshja do të zhvillohet më 3 nëntor në UFC 230 në Madison Square Garden të New York City-t.

Weidman (14-3) e humbi titullin e peshës së mesme pikërisht ndaj Rockhold në UFC 194 në dhjetorin e 2015, por nuk ishte në gjendje të rikthehej në majë pas dy humbjeve me Yoel Romero dhe Gegard Mousasi.

34-vjeçari Weidman, i lindur në New York, i dha fund ecurisë negative duke mposhtur me submission Kelvin Gastelum në qershorin e vitit të kaluar.

Gjithashtu, kjo do të jetë një mundësi edhe për Rockhold t’i japë fund ecurisë negative, teksa është mposhtur nga Romero në ndeshjen e tij të fundit.

Rockhold ka diskutuar për një kalim në light-heavyweight, por në fillim ka punë  me Weidman. /botasot/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *