Habit Gattuso: Milani nuk është skuadër e madhe

Habit Gattuso: Milani nuk është skuadër e madhe

Habit Gattuso: Milani nuk është skuadër e madhe Pëlqej0

Milani është ndalur vetëm me një barazim 1-1 kundër Empolit dhe për këtë rezultat trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso duket se është shumë i zhgënjyer.

Madje, Gattuso ka thënë se ekipi i tij nuk është i madh por duhet të luajë fortë që të rritet.

“Krijuam shumë raste shënimi në pjesë të parë dhe në atë të dytën, pastaj ndodhi gabimi”, tha Gattuso pas ndeshjes.

“Problemi ynë është finalizimi i ndeshjes, sepse ne punuam mirë edhe pa një lojtar të rëndësishëm siç është Gonzalo Higuaini”.

“Nuk jemi një skuadër e madhe. Duhet të rritemi. Nëse vazhdojmë të luajmë kështu rezultatet do vinë”.

Milani luan përsëri të dielën kundër Sassuolo përsëri si mysafir.

/albeu/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *