Dua Lipa është artistja e pestë më e dëgjuar e vitit, sipas ‘Billboard’

Dua Lipa është artistja e pestë më e dëgjuar e vitit, sipas ‘Billboard’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është pa dyshim një prej artisteve më të suksesshme të vitit.

“Billboard” ka nxjerr së fundmi listën e 10 artisteve femra më të dëgjuara përgjatë vitit, pjesë e së cilës është edhe këngëtarja shqiptare.

Dua Lipa (Foto: Timothy Hiatt/Getty Images/Guliver)

Dua renditet si artistja e pestë femër më e dëgjuar për vitin 2018.

E lumtur për këtë fakt, Lipa vendosi që të ndajë këtë listë në InstaStory.

Foto: Dua Lipa/InstaStory

Ndërkohë, lista kryesohet nga pop diva Taylor Swift, pasuar nga Cardi B në vendin e dytë, dhe Camila Cabello përkatësisht në vendin e tretë.

Ariana Grande është artistja e katër më e dëgjuar e vitit në “Billboard”, gjersa në vendin e gjashtë renditet Halsey.

Dua Lipa (Foto: Daniel Boczarski/Getty Images/Guliver)

Këngëtarja P!nk është e shtat, gjersa lista përmbyllet Nicki Minajn, Demi Lovaton dhe Ella Mai, përkatësisht në vendin e tetë, nëntë dhe të dhjetë.

Suksesi më i madh i Duas këtë vit është nominimi i saj në dy kategori në “Grammy Awards”, e cila do të mbahet më 11 shkurt 2019. /Telegrafi/

Dua Lipa (Foto: Daniel Boczarski/Getty Images/Guliver)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *