E pabesueshme, Mourinho e do Shaqirin tek United

E pabesueshme, Mourinho e do Shaqirin tek United

Të dielën me dy golat e tij në Anfield Road vetëm pak minuta pasi kishte hyrë në fushë, fundosi akoma më shumë Manchester United dhe i dha fitoren Liverpoolit të tij, që u ngjit sërish në krye të Premier League.

Xherdan Shaqiri ishte padiskutim heroi i The Reds në derbin e Anglisë ndaj Manchester United.

Vetëm dy ditë më pas kanë dalë zërat e parë të merkatos në lidhje me futbollistin shqiptar që luan për Zvicrën.

Sipas mediave angleze është pikërisht Jose Mourinho që e do në skuadrën e tij Xherdan Shaqirin mundësisht që në merkaton e janarit. /botasot/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *