Horoskopi, 19 Dhjetor 2018

Horoskopi, 19 Dhjetor 2018

Dashi

Ditë interesante me progres të mundshëm në fushën praktike. Transaksione favorizuese financiare dhe të pasurive të paluajtshme: blerjet, modifikimi i lokaleve të punës, si dhe rinovimi i kontratave ose kushteve të punës. Jepni disponueshmërinë për të marrë pjesë në një projekt që ka të gjitha mundësitë e fitimit. Përmirësoni stilin tuaj profesional nëse e gjeni të dobishme.

Demi

Pavarësisht nga fatkeqësitë e Venusit, duhet të gjeni një ditë me buzëqeshje dhe ndërmarrje sentimentale. Klima është e gjallë dhe emocionuese madje edhe në rastin e përpjekjeve sentimentale. Aspekti i mirë i shumë yjeve ju fton të zgjeroni rrethin e njohurive jo vetëm në aspektin e miqësisë private, por edhe profesionale. Urtësia çon në sukses të veçantë.

Binjakët

Ka një kontekst që zmadhon vëmendjen tuaj dhe përqendron mendimet tuaja në një temë të vetme. Është një fazë e përpunimit dhe njohjes së saktë të gjendjes suaj të brendshme, e nevojshme për të sqaruar idetë tuaja, përpara se të eksternalizoheshin vendimet. Dhe nëse ju pëlqen vazhdoni meditimin, i cili sigurisht nuk do të ju dëmtojë. Në fakt do të jetë e dobishme për të reflektuar mbi projektet e ardhshme dhe të vendosni rendin në disa fusha të jetës.

Gaforrja

Miqësitë premtojnë demonstrime të vërteta dashurie. Për ata që janë beqarë është i mundshme lulëzimi i një ndjenje për një person të moshës së ndryshme nga e tyre, me një fund të papritur. Pa u bërë egoist apo i bezdisshëm ndaj kolegëve dhe bashkëpunëtorëve, mund t’i bëni mirë interesat tuaja.

Luani

Një pengesë në këtë të mërkurë të dhjetorit është vetëm një sinjal nga fati që dëshiron të ju tregojë se ju nuk mund të bëni gjithmonë atë që doni. Nëse dikush dëshiron ta frenojë entuziazmin tuaj, tregojuni atyre se sa i mirë jeni për të hedhur dritë mbi armiqësinë e jetës së përditshme. Sa i përket dashurisë, është e mundshme që nuk do të jeni në gjendje t’i jepni marrëdhënies sentimentale tiparet e një ekuilibri midis asaj që mund të jepni dhe asaj që dëshironi të merrni.

Virgjëresha

Yjet e sotëm ju ftojnë për ekstraversion, për të jetuar dhe shprehur ndjenjat edhe jashtë modeleve të zakonshme. Përfitoni nga aftësia e fortë për të kuptuar konceptet dhe rrethanat në vlerën e tyre të ligjshme dhe përgatituni për lajme dhe ndryshime të dobishme për prestigjin profesional. Ndjenjat e sinqerta, të vërteta mbizotërojnë në dashuri.

Peshorja

Çlirojeni veten nga një stil jetese i ndërtuar, i ngurtë, i moderuar dhe ndoshta edhe pak i tejkaluar. Mësoni të jetoni me kujdes, lehtësi dhe pak shqetësime. Jeta nuk është vetëm për ligjet dhe detyrat, harmonitë perfekt dhe detyrat që duhet të plotësohen në një kohë të shkurtër. Relaks! Metamorfozë konstruktive për shumë të lindur nën shenjën e peshores.

Akrepi

Sot po përjetini disa momente të melankolie apo zhgënjimi. Është gjithashtu e përshtatshme t’ju kujtojmë se është e mençur të pranoni anët e ndryshme të personalitetit të partnerit Mos u bëni të ndjeshëm nga ndonjë mungesë e tij.

Shigjetari

Vazhdon mbrojtja e yjeve, të cilët ju shohin të shoqërueshëm. Me një spontanitet të shkëlqyeshëm mund të jeni lider në çdo mjedis. Nëse veproni në varësitë e të tjerëve, një ditë shumë interesante dhe fatlume parashikohet në lidhje me situatat e hartuara për një kohë të gjatë. Përveç kujdesit për veten, yjet rekomandojnë t’u kushtoni më shumë kujdes kafshëve tuaja.

Bricjapi

Një tjetër “ditë premtuese nga pikëpamja e marrëdhënieve. Hëna e thotë atë në shtëpinë e dashurisë. Nëse jeni çift, pritet që marrëdhënia juaj të bëhet më stimuluese në çdo aspekt. Asin që jeni nën mëngë, shfrytëzojeni për të arritur qëllimin tuaj. Nuk ka vështirësi për djemtë që ndjekin prenë e lakmuar.

Ujori

Një seri takimesh, të cilat mund të ndodhin gjatë një udhëtimi ose jashtë mjedisit të zakonshëm, do të gjallërojnë këtë të mërkurë në dhjetor. Kujdes nga të ashtuquajturat dashuri me shikim të parë, sepse rreziqet e rënies në krahët e një personi të lidhur tashmë nga lidhjet sentimentale janë tani mjaft të larta! I dashur Ujor, duhet të jeni një rival i sinqertë, siç është në natyrën tuaj astrologjike.

Peshqit

Qielli i sotëm është shumë i bukur. Janë yjet që harmonizohen në mënyrë harmonike dhe ju dërgojnë ndikimet e tyre pozitive. Priten suksese që lidhen me kulturën, udhëtimet dhe aktivitetet tregtare. Fitime të mira në studim, në biznes, kënaqësi dhe shpërblime ekonomike.\

/Opinion/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *