Ditë e ngjeshur sot në Serie A dhe Premierligë

Ditë e ngjeshur sot në Serie A dhe Premierligë

Sot do të jetë një ditë e ngjeshur në futboll.

Serie A dhe Premierliga, do t’i zhvillojnë xhirot e tyre në javën e 18-të, respektivisht 19-të, ku do të kemi përballje mjaftë interesante.

Në Angli këto ndeshje të fundvitit njihen si ‘Boxing Day’, e që janë si përballje për ta përcaktuar fundin e pjesës së parë të sezonit.

Leicester do të takohet me Manchester Cityn, Liverpool me Newcastlen, Manchester United me Huddersfield, Arsenal me Brighton dhe Chelsea me Watford.

Ndërsa në Itali, Milan do të ketë punë me Frosinonen, ndërsa Juventus do të luajë pa Cristiano Ronaldon ndaj Atalantas.

Më poshtë mund t’i shikoni ndeshjet që do të zhvillohen sot.

/aktuale.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *