Liverpooli me probleme në mbrojtje, Klopp: Ju nuk mund të blini lojtarë vetëm për dy javë

Liverpooli me probleme në mbrojtje, Klopp: Ju nuk mund të blini lojtarë vetëm për dy javë

Liverpooli u eliminua nga Fa Cup pas humbjes së papritur 2:1 kundër Wolvesit.

Trajneri gjerman i The Reds, Jurgen Klopp ka arsyetuar në një mënyrë arsyen e humbjes së mbvrmshme duke thënë se ka lëndime të shumta fazën mbrojtëse.

Kjo është për shkak se Dejan Lovren u lëndua në ndeshjen me Manchester Cityn dhe Virgil van Dijk është i vetmi qendërmbrojtës i Liverpoolit, i cili është plotësisht i aftë.

Nuk është e qartë se çfarë niveli të lëndimit ka kroati, por ai i është bashkuar lojtarëve të tjerë të lënduar, qendër mbrojtësve Joe Gomez dhe Joel Matip.

Trajneri u pyet nëse do të transferojë ndonjë mbrojtës gjatë afatit kalimtar pas lëndimeve të lojtarëve.

Dhe shefi i Reds ishte pothuajse në mosbesim në këtë, duke thënë “I vetmi vend që bëjnë këso lloj pyetjesh është Anglia. Çdo gjë është blerje lojtarësh”.

“Ne kemi katër mbrojtës të qendrës. Tre, ndoshta, dy e gjysmë janë lënduar kështu që ne do të duhet të përpiqemi të luajmë me lojtarët që kemi para vetes.

“Ne kemi nevojë për ta, por ju nuk mund të blini lojtarë dhe t’u thoni “luani dy javë dhe pas kësaj vijnë të tjerët’”. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *