Futbollisti shqiptar më i paguar në botë, ja shifra e çmendur që merr Granit Xhaka

Futbollisti shqiptar më i paguar në botë, ja shifra e çmendur që merr Granit Xhaka

Futbollisti shumë i njohur shqiptar, Granit Xhaka, i cili luan me Arsenalin dhe Kombëtaren e Zvicrës, është renditur në një ndër futbollistët më të paguar në botë.

Në një studim të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (CIES), Xhaka ka kapur shifra marramendëse.

Futbollisti është vlerësuar me plot 62.9 milionë euro. Pas tij renditen edhe Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj dhe Elseid Hysaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *