Porsche lanson modeli ri 911 Cabriolet – foto

Porsche lanson modeli ri 911 Cabriolet – foto

Pas Coupe, prodhuesi gjerman ka sjellë një gjeneratë të re të 911 me një çati të hapur.

Në fund të nëntorit, Porsche mbajti premierën e gjeneratës së re 911 Carrera në Los Anxhelos, transmeton KosovaPress.

Një muaj e gjysmë më vonë ne jemi në gjendje të shohim se si duket kabrioleti i firmës gjermane.

Porsche do të ofrojë 911 Cabriolet të ri në fillim të shitjeve vetëm në versionet Carrera S dhe Carrera 4S.

Të dy modelet janë të pajisura me një motor binjak me 6 cilindra 3.0 litërsh që siguron 450 kuaj fuqi dhe ka një çift rrotullues maksimal prej 530 Nm.

Motori është i lidhur me një transmetim të ri të dyfishtë me tetë shpejtësi, falë të cilit Carrera S nga 0 në 100 km/h përshpejton për 3.7 sekonda dhe arrin një maksimum prej 306 km/h.

Carrera 4S, me motor në të gjitha boshtet, nga 0-100 km/h arrin për 3.6 sekonda dhe ka shpejtësinë maksimale 304 km / h.

Çmimi i Porsche 911 Carrera S Cabriolet në SHBA fillon nga 126,100 dollarë, dhe varianti 4S kushton 133,400 dollarë.

/infokus/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *