Rihanna padit babain e saj

Rihanna padit babain e saj

Biznesi po prish marrëdhëniet familjare.

Këngëtarja Rihanna, emri i plotë i së cilës është Robyn Rihanna Fenty, e ka hedhur në gjyq babain e saj duke e akuzuar për mashtrin.

Ylli i hitit ‘Diamonds’ ngriti një padi në Gjykatën Federale Amerikane në Los Anxhelos të martën duke akuzuar Ronald Fenty dhe dy partnerë biznesi për mashtrim dhe reklama të rreme për talentin dhe kompaninë e saj të prodhimit “Fenty Entertainment”.

Rihanna, e lindur në Barbados, që përdor markën “Fenty” për të shitur kozmetikë, të brendshme dhe atlete, i kërkoi gjykatës një urdhër ndalimi për të ndaluar babanë e saj së përdori emrin Fenty, si dhe kërkon një sasi të papërcaktuar dëmshpërblimi, shkruan Reuters.

/Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *