Ylli i Real Madridit: Dua të luaj me Neymarin

Ylli i Real Madridit: Dua të luaj me Neymarin

Sulmuesi brazilian i Real Madridit, Vinicius Junior, ka thënë se dëshiron të luajë bashkë me yllin e Paris Saint-Germainit, Neymarin, duke e vlerësuar si lojtarin që e frymëzon atë më së shumti në futboll.

18-vjeçari, i cili ende nuk e ka bërë asnjë paraqitje për ekipin kombëtar të Brazilit, u transferua në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës së vitit të kaluar dhe i ka bërë 10 paraqitje për klubin e tij këtë sezon, transmeton Gazeta Express.

Ai ka filluar ta gjejë ritmin e tij në skuadrës e Real Madridit që e ka fituar titullin e Ligës së Kampionëve për tri vjetët e fundit radhazi. Gjatë kohës së fundit, ai e ka shfaqur talentin që e kishte bindur Real Madridit ta transferonte nga Flamengo.

Megjithatë, idhulli i Viniciusit është ish-ylli i Barcelonës, Neymari. Viniciusi shpreson se do të arrijë të mësojë nga Neymari përmes mundësisë për të luajtur së bashku në të njëjtin ekip.

“Unë dua të luaj me Neymarin sepse ai është idhulli im. Ai është një djalë që e kam shikuar që kur isha i vogël dhe që kur kishte filluar në Santos. E kam ndjekur atë nga afër. Kam një adhurim të mrekullueshëm për të dhe ai e di këtë gjë”, ka thënë Viniciusi. /ilirianews/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *