Tayna dhe Dafina Zeqiri kopjojnë ‘Mob Ties’ të Drake?

Tayna dhe Dafina Zeqiri kopjojnë ‘Mob Ties’ të Drake?

Tayna dhe Dafina akuzohen për kopjimin e këngës ‘Bye Bye’.

Tayna dhe Dafina Zeqiri javën që shkoi kishin publikuar këngën ‘Bye Bye’ e cila deri më tani është pritur shumë mirë nga publiku dhe numëron mbi katër milionë klikime në Youtube, shkruan lajmi.net.

Ngjashmëria në vijën melodike të ‘Bye Bye’ dhe ‘Mob Ties’ nga Drake nuk mund të mohohet, dhe në rrjete sociale po qarkullojnë zëra ‘kinse’ artistet kanë kopjuar reperin amerikan për pjesën e dytë të këngës.

Këto zëra i ka ‘ndezur’ edhe më shumë Melinda me një postim të bërë në Instastory ku shihet duke ironizuar me pjesën e dytë të këngës  nga Tayna dhe Dafina. /Lajmi.net/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *