Golat Nga Ndeshja Gostivari – Shkëndija (VIDEO)

Golat Nga Ndeshja Gostivari – Shkëndija (VIDEO)

Shkëndija kaloi pa problem në 1/8 e finales së Kupës së vendit pasi sot si mysafire mundi 4:1 Gostivarin. Një ndeshje e dominuar nga Shkëndija më në fund nxori protagonist Besart Ibraimin që shënoi një gol të bukur krahas dy asisteve në realizimet e Imerit dhe paraprakisht golit debutues të Huan Felipes gjatë pjesës së parë, ndërsa goli i katërt mban firmën e Berat Beqirit.

Në anën tjetër golin e vetëm për Gostivarin e trajnerit Erxhan Menga në këtë përballje e realizoi sulmuesi Mario Stankovski në minutën e 85-të.

    

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *