Deshamp Shpalli Listën Anti-Shqipëri

Deshamp Shpalli Listën Anti-Shqipëri

Seleksionuesi i kombëtares së Francës, Didie Deshamp ka publikuar listën me 23 lojtar për ndeshjet kualifikuese kundër Shqipërisë dhe Andorrës.

Kampionët e Botës për këto dy ndeshje nuk do të kenë njërin nga futbollistët kryesorë të skuadrës, mesfushorin e Çelzit, N’Golo Kante.

Të dyja ndeshjet Franca do ti zhvillojë si nikoqir, edhe atë me 7 shtator kundër Shqipëirsë, derisa 3 ditë më vonë do të përballet edhe me Andorrën, ndaj së cilës kishte shënuar fitore 4:0 në ndeshjen e parë në transfertë.

   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *