E Bujshme, Juventusi Interesohet Për Gostivarasin, Mustafi

E Bujshme, Juventusi Interesohet Për Gostivarasin, Mustafi

Juventus në ditën e fundit të merkatos ka rritur interesimin për mbrojtësin shqiptarë të Arsenalit, Shkodran Mustafi.

Kampionët e Italisë te Mustafi shohin zëvendësuesin e Xhiorxhio Kielinit, i cili ka pësuar një dëmtim më të rëndë dhe do të mungojë për një kohë më të gjatë nga fushat e futbollit.

Megjithatë Mustafi nuk është i vetmi në këtë listë, pasi “bardhezinjtë” njëkohësisht interesohen edhe për Medhi Benatia, Dejan Lovren dhe Zherom Boateng.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *