Portieri i Çekisë i jep epitet interesant atmosferës së stadiumit ‘Fadil Vokrri

Portieri i Çekisë i jep epitet interesant atmosferës së stadiumit ‘Fadil Vokrri

Portieri i Çekisë, Tomas Vaclik, edhe pse nuk ka njohuri për Kosovën, e di se në ‘Fadil Vokrri’ i pret një atmosferë e jashtëzakonshme.

Ekipi i Çekisë sot në mëngjes ka udhëtuar drejt Prishtinës, një ditë para ndeshjes me Kosovën, e vlefshme për kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Ndeshja mes Kosovës dhe Çekisë, luhet ditën e shtunë, me fillim nga ora 15:00.

“E tëra që di është se kanë një stadium me pistë atletike”, ka deklaruar Vaclik, përcjell lajmi.net.

“Biletat e stadiumit 14 mijë ulëse do të shiten”.

“Ne do të shkojmë në një mjedis të stuhishëm. Kosovarët nuk e fshehin se ndeshja kundër nesh është thelbësore dhe ata duhet të fitojnë”

“Vetëm se ata i shkojnë Anglisë menjëherë pas ndeshjes”./Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *