Rita Ora bëhet kosovarja e parë që nominohet për “Latin AMA”

Rita Ora bëhet kosovarja e parë që nominohet për “Latin AMA”

Rita Ora ka shënuar një sukses të ri në karrierë.

Rita Ora çdo ditë numëron suksese të reja në karrierën e saj si artiste, shkruan lajmi.net.

Së fundi, ajo njoftoi se është bërë kosovarja e parë që u nominua në “Latin Amerikan Music Awards”.

Në këtë ceremoni ndahen çmimet për këngët më të mira gjatë vitit, ndërsa Rita u bë shqiptarja e parë që u fut në listën e nominimeve.

“Kosovaro/britanezja e parë që nominohet për Latin AMA”, ka shkruar këngëtarja në një postim.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Latin AMA” do të mbahet më 17 tetor dhe transmetohet në “Telemundo”. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *