Java e Modës në New York, fotografja shqiptare sjell imazhet e para të koleksioneve të kreatorëve botërorë

Java e Modës në New York, fotografja shqiptare sjell imazhet e para të koleksioneve të kreatorëve botërorë

Këtë javë po mbahet Java e Modës në qytetin e New Yorkut.

Qindra evente të rangut botëror në fushën e modës, janë organizuar në fushën e modës, në atë që njihet si java më e famshme e modelingut.

Pjesë e Javës së Modës janë bërë edhe shqiptarët, teksa patëm rastin të shohim artisten shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, e cila ishte pjesë e Harper’s Bazaar.

Ndërkohë, një tjetër shqiptare që ka spikatur në Javën e Modës në New York, është fotografja shqiptare Liridona Gjokaj.

Foto: Liridona Gjokaj/Instagram

Ajo ka publikuar në rrjetin social Instagram disa fotografi, të realizuara në pasarelat më të famshme të Javës së Modës, në New York.

Duke hedhur dritë mbi kreacionet e reja të kreatorëve botërorë, Gjokaj ka bërë që Instagrami i saj të mbushet me pëlqime dhe komente të shumta, për mënyrën se si shkrep aparatin para modelëve të rangut botëror. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *