Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

Formacioni i Shqipërisë kundër Islandës

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”.

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45, në “Elbasan Arena”.Numri një i stolit ka ndryshuar shumë në formacionin e ekipit dhe priten rikthime dhe dalje të rëndësishme nga formacioni.Ai konfirmoi se kapiteni Mërgim Mavraj do të jetë në stol, por ka arnime dhe në mesfushë e sulm. Ekipi do të rreshtohet sërish me skemën 3-5-2, transmeton “Telesport”.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë:  Strakosha; Hysaj, Ismajli, Xhimshiti, Dermaku, Lenjani; Bare, Gjasula, Xhaka (Abrashi); Manaj, Cikalleshi. Tr. Edy Reja.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *