Alban Skenderaj emërohet si Ambasador i gjuhës italiane në Shqipëri

Alban Skenderaj emërohet si Ambasador i gjuhës italiane në Shqipëri

Sukseset për Alban Skenderajn nuk kanë të ndalur.

Këngëtari I famshëm njoftoi përmes Instagramit, se është emëruar si I pari ambasador I gjuhës italiane në Shqipëri.

“Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe Ambasades Italiane ne Shqiperi e cila me nderoi si te parin Ambasador te gjuhes italiane ne Shqiperi. Nje shembull miqesie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tane”, ka shkruar Skenderaj poshtë pamjeve teksa ka pranuar çmimin.

Muajin e kaluar, këngëtari ka mbajtur një koncert madhështor në Tiranë për të cilin është dashur të rezervohet edhe një datë tjetër pas interesimit të madh të njerëzve për ta dëgjuar atë teksa performon live./Prive.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *