Zhytini duart në një tas me uthull molle e vaj ulliri dhe trajtoni një herë e përgjithmonë këtë problem shëndetësor  Rritja e nivelit të acidit urik në gjak çon në sëmundje inflamatore ose reumatike! Grumbullimi i kristaleve të acidit urik të ngjashme me majën e gjilpërave, bën që në nyjet dhe artikulacionet e trupit të formohen disa gunga të dhimbshme. Ndonëse nuk është një sëmundje që vendos në rrezik serioz shëndetin sërish duhet trajtuar apo mbajtur nën kontroll. E ndërsa medikamentet për dhimbjet mund të jenë një pjesë e dobishme e një plani të trajtimit ,për fat të mirë, ekzistojnë shumë trajtime natyrore që mund të zvogëlojnë varësinë tuaj nga medikamentet duke u kujdesur për faktorin që nxit dhimbjen në vendin e parë – inflamacion. Nëse jeni në gjendje të zvogëloni inflamacionin tuaj nyjet tuaja do të ndihen më pak të ngurta dhe do të lëvizin më lehtë.  Përbërësit: 2 lugë gjelle uthull molle 1 lugë gjelle vaj ulliri ujë mjaltë Përgatitja : 1. Përziejini të gjithë përbërësit. 2. Zbytini duart në këtë përzierje të paktën 2-3 herë në javë, çdo natë. Bëjeni këtë për të paktën 2 muaj. Shënim: Përzierja mund të bëhet dhe vetëm me uthull molle dhe vaj ulliri. Mund ta përdorni dhe në zona të tjera të prekura, siç janë bërrylat dhe gjunjët. Fërkoni përzierjen në nyjet që ju dhembin ARTIKUJ TE NGJASHEM Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron plagët, djegiet dhe… 6 shenjat paralajmëruese që jep trupi i një gruaje para një… Nëse jeni helmuar nga ushqimi, ja si ta merrni veten në kus… TRE përbërësit natyralë që luftojnë mykun kërpudhor të thon… Akull, karafil, kripë, piper dhe asgjë më shumë për qetësim… Mjaft u lyet me kos, këto janë 3 metodat natyrale për të ku… Zhytini këmbët në uje me listerinë (shpëlarësin e gojës) dh… Nga përvoja e gjysheve; si të trajtoni në kushte shtëpie të… Përdorni këto 5 produkte menjëherë pasi jeni djegur dhe nuk… Si të qetësoni në kushte shtëpie mishrat e gjakosur; ja 5 p… 4 mënyra natyrale si të zbehni shenjat dhe hematomat brenda… Çfarë duhet të bëni kur bie tërmet, ja veprimet e para që j… Djegie e gradës së parë? Ja si trajtoni plagën e të përshpe… 7 metoda efikase si të qetësoni dhimbjen e dhëmbit brenda 5… Me çfarë duhet ta lyeni një shenjë (hematomë) në mënyrë që … Gjashtë mënyra natyrale si të qetësoni dhimbjen dhe enjtjen… Dy metoda natyrale që qetësojnë brenda minutit ndjesinë e t… Shërbim infermierie në shtëpi, i pari i këtij lloji në Shqi… Ndihma e parë/ 3 trajtime në kushte shtëpie që lehtësojnë d… 3 mënyra efektive si të lehtësoni dhimbjen e dhëmbëve pa qe…     HOROSKOPI Lexo artikuj astrologjie > Dashi21 Mars – 20 Prill Demi21 Prill – 21 Maj Binjakët22 Maj – 21 Qershor Gaforrja22 Qershor – 22 Korrik Luani23 Korrik – 22 Gusht Virgjëresha23 Gusht – 22 Shtator Peshorja23 Shtator – 22 Tetor Akrepi23 Tetor – 21 Nëntor Shigjetari22 Nëntor – 21 Dhjetor Bricjapi22 Dhjetor – 20 Janar Ujori21 Janar – 19 Shkurt Peshqit20 Shkurt – 20 mars   Living.al merr pjesë në programe të ndryshme marketingu, që do të thotë që mund të marrim komisione të paguara për produktet e zgjedhura në botimet tona. ©2018 Tring shpk Te gjitha te drejtat e rezervuara. NEWS KUZHINA MODE FAMILJA MIRËQENIE REVISTA LIVING BOTIMET LIVING HOROSKOPI SPECIALISTËT LIVING LIVING TV KONTAKT MARKETING TE DHENAT PERSONALE

Zhytini duart në një tas me uthull molle e vaj ulliri dhe trajtoni një herë e përgjithmonë këtë problem shëndetësor Rritja e nivelit të acidit urik në gjak çon në sëmundje inflamatore ose reumatike! Grumbullimi i kristaleve të acidit urik të ngjashme me majën e gjilpërave, bën që në nyjet dhe artikulacionet e trupit të formohen disa gunga të dhimbshme. Ndonëse nuk është një sëmundje që vendos në rrezik serioz shëndetin sërish duhet trajtuar apo mbajtur nën kontroll. E ndërsa medikamentet për dhimbjet mund të jenë një pjesë e dobishme e një plani të trajtimit ,për fat të mirë, ekzistojnë shumë trajtime natyrore që mund të zvogëlojnë varësinë tuaj nga medikamentet duke u kujdesur për faktorin që nxit dhimbjen në vendin e parë – inflamacion. Nëse jeni në gjendje të zvogëloni inflamacionin tuaj nyjet tuaja do të ndihen më pak të ngurta dhe do të lëvizin më lehtë. Përbërësit: 2 lugë gjelle uthull molle 1 lugë gjelle vaj ulliri ujë mjaltë Përgatitja : 1. Përziejini të gjithë përbërësit. 2. Zbytini duart në këtë përzierje të paktën 2-3 herë në javë, çdo natë. Bëjeni këtë për të paktën 2 muaj. Shënim: Përzierja mund të bëhet dhe vetëm me uthull molle dhe vaj ulliri. Mund ta përdorni dhe në zona të tjera të prekura, siç janë bërrylat dhe gjunjët. Fërkoni përzierjen në nyjet që ju dhembin ARTIKUJ TE NGJASHEM Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron plagët, djegiet dhe… 6 shenjat paralajmëruese që jep trupi i një gruaje para një… Nëse jeni helmuar nga ushqimi, ja si ta merrni veten në kus… TRE përbërësit natyralë që luftojnë mykun kërpudhor të thon… Akull, karafil, kripë, piper dhe asgjë më shumë për qetësim… Mjaft u lyet me kos, këto janë 3 metodat natyrale për të ku… Zhytini këmbët në uje me listerinë (shpëlarësin e gojës) dh… Nga përvoja e gjysheve; si të trajtoni në kushte shtëpie të… Përdorni këto 5 produkte menjëherë pasi jeni djegur dhe nuk… Si të qetësoni në kushte shtëpie mishrat e gjakosur; ja 5 p… 4 mënyra natyrale si të zbehni shenjat dhe hematomat brenda… Çfarë duhet të bëni kur bie tërmet, ja veprimet e para që j… Djegie e gradës së parë? Ja si trajtoni plagën e të përshpe… 7 metoda efikase si të qetësoni dhimbjen e dhëmbit brenda 5… Me çfarë duhet ta lyeni një shenjë (hematomë) në mënyrë që … Gjashtë mënyra natyrale si të qetësoni dhimbjen dhe enjtjen… Dy metoda natyrale që qetësojnë brenda minutit ndjesinë e t… Shërbim infermierie në shtëpi, i pari i këtij lloji në Shqi… Ndihma e parë/ 3 trajtime në kushte shtëpie që lehtësojnë d… 3 mënyra efektive si të lehtësoni dhimbjen e dhëmbëve pa qe… HOROSKOPI Lexo artikuj astrologjie > Dashi21 Mars – 20 Prill Demi21 Prill – 21 Maj Binjakët22 Maj – 21 Qershor Gaforrja22 Qershor – 22 Korrik Luani23 Korrik – 22 Gusht Virgjëresha23 Gusht – 22 Shtator Peshorja23 Shtator – 22 Tetor Akrepi23 Tetor – 21 Nëntor Shigjetari22 Nëntor – 21 Dhjetor Bricjapi22 Dhjetor – 20 Janar Ujori21 Janar – 19 Shkurt Peshqit20 Shkurt – 20 mars Living.al merr pjesë në programe të ndryshme marketingu, që do të thotë që mund të marrim komisione të paguara për produktet e zgjedhura në botimet tona. ©2018 Tring shpk Te gjitha te drejtat e rezervuara. NEWS KUZHINA MODE FAMILJA MIRËQENIE REVISTA LIVING BOTIMET LIVING HOROSKOPI SPECIALISTËT LIVING LIVING TV KONTAKT MARKETING TE DHENAT PERSONALE

Rritja e nivelit të acidit urik në gjak çon në sëmundje inflamatore ose reumatike! Grumbullimi i kristaleve të acidit urik të ngjashme me majën e gjilpërave, bën që në nyjet dhe artikulacionet e trupit të formohen disa gunga të dhimbshme. Ndonëse nuk është një sëmundje që vendos në rrezik serioz shëndetin sërish duhet trajtuar apo mbajtur nën kontroll. E ndërsa medikamentet për dhimbjet mund të jenë një pjesë e dobishme e një plani të trajtimit ,për fat të mirë, ekzistojnë shumë trajtime natyrore që mund të zvogëlojnë varësinë tuaj nga medikamentet duke u kujdesur për faktorin që nxit dhimbjen në vendin e parë – inflamacion. Nëse jeni në gjendje të zvogëloni inflamacionin tuaj  nyjet tuaja do të ndihen më pak të ngurta dhe do të lëvizin më lehtë.

Përbërësit:

2 lugë gjelle uthull molle

1 lugë gjelle vaj ulliri

ujë

mjaltë

Përgatitja :

1. Përziejini të gjithë përbërësit.

2. Zbytini duart në këtë përzierje të paktën 2-3 herë në javë, çdo natë. Bëjeni këtë për të paktën 2 muaj.

Shënim: Përzierja mund të bëhet dhe vetëm me uthull molle dhe vaj ulliri.

Mund ta përdorni dhe në zona të tjera të prekura, siç janë bërrylat dhe gjunjët.

Fërkoni përzierjen në nyjet që ju dhembin/Living.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *