Elon Musk habit botën me emrin që ia ka vënë të birit të sapolindur

Elon Musk habit botën me emrin që ia ka vënë të birit të sapolindur

Sipërmarrësi miliarder, Elon Musk, ka tërbuar fansat teksa duket se të birit të sapolindur i ka vënë për emër “X Æ A-12”.

48-vjeçari tha se orët e para të mëngjesit të sotëm ai dhe partnerja Grimes, 32 vjeçe kanë mirëpritur një djalë.

Pyetjes së fansave se si do ta quanin beben e tyre, pas njëfarë hezitimi, ai iu përgjigj: X Æ A-12 Musk.
Megjithse deri tani nuk duhet nëse Elon e ka seriozisht me këtë zgjedhje, kjo nuk ndaloi ndjekësit e tij të nisnin të tentojnë shqiptimin.

Disa nga fansat u shprehën se simbolet i referohen “X Ash Archangel” pasi sipas tyre A-12 i referohet një avioni luftarak të prodhuar nga Lockheed, të quajtur “Archangel” (Krye-engjëll/

/gazeta express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *