Filipçe: Vaksinat do të jenë falas

Filipçe: Vaksinat do të jenë falas

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të ditur se vaksinimi kundër virusit korona do të jetë falas për të gjithë qytetarët.

Filipçe tha se në fillim do të vaksinohet personeli mjekësor, të moshuarit dhe të pacientët me sëmundje kronike, raporton TV21.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *